
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Max Output Current | 32 mA |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 5.1 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 6.1 ps |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | AND, Inverter, Multi Function, Mux, NAND, NOR, OR |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 10 µA |
| Number of Gates | 1 |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| RoHS | Compliant |
| Logic Family | 74LVC |
| Packaging | Reel |
Stock: 2425
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.09319 | $0.93190 |
| 50 | $0.08117 | $4.05850 |
| 100 | $0.07070 | $7.07000 |
| 500 | $0.06130 | $30.65000 |
| 1000 | $0.05505 | $55.05000 |
| 3000 | $0.05505 | $165.15000 |
